Birhan Karahasan

BİRHAN KARAHASAN

Kimim? Neyim? Neciyim?

HAKKIMDA

Merhabalar, ben Birhan Karahasan

1999 Yalova doğumlu olmakla beraber meraklı, sabırlı, araştırmacı gibi sıfatları kendine layık görme cesaretini gösteren bir insan evladıyım.smiley

Medeni cesaretime sığınarak kendimden ve içinde bulunduğunuz blogdan biraz bahsetmek istiyorum;bkz:Medeni Cesaret Nedir?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki insan öğrenir ve deneyimler ama öğrendiğini pekiştirmedikçe bilgi çöp, deneyim arşiv olur. Böyle bir durumda bilgiyi çöpe atmayıp, tecrübeyi taze tutmak için aşmamız gereken yol pratikten geçer.

İşte tam da bu nedenden dolayı, taze bilgilerimi ve deneyimlerimi kullanarak paylaşacağım içeriklere gelen soruların, tecrübeyi taze tutabileceği fikrini benimseyerek bir blog açmam gerektiğini düşündüm.

Ve sonuç olarak bu fikrin sağladığı prensiple düzenli, detaylı ve bilgilendirici içerikler paylaşmanın gayreti içerisinde karşınızdayım.blush

Kendimden bahsetmek gerekirse, ortaöğrenimimi Bilişim Teknolojileri bölümünde tamamlamış olup Yalova Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı programını bitirmiş bulunmaktayım. Şu anda da, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim hayatıma devam etmekteyim.
Geliştirdiğim ve halihazırda uğraşmakta olduğum projelere github hesabımdan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca, proje geliştirip deneyimlediğim teknolojilerin ve araçların tecrübe oranlarının, birbirine kıyasla güncel gösterimi aşağıdadır.

YETENEKLER

PYTHON
61%
PHP
54%
JAVASCRIPT
44%

PyQt5
88%
Flask
45%
Laravel
84%
React JS
15%
jQuery
28%

HTML5
99%
CSS
79%
Photoshop
63%
SEO
99%